PARANGUL SADU – VICTORIE CHINUITA DAR MERITATA

Posted: Aprilie 2, 2010 in Uncategorized

PARANGUL SADU – VICTORIE CHINUITA DAR MERITATA

PARANGUL SADU                  -AVANTUL BAIA DE FIER

2 (0)                                              1 (1)

Tascau min. 72;Baltatoiu Daniel min.76

IN URMA ACESTEI VICTORII “PARANGUL” SADU INREGISTREAZA A 4 A VICTORIE CONSECUTIVA !!!

Pe un teren moale si denivelat dar si in prezenta a aproape 100 de spectatori debuteaza partida restanta din etapa 19 a returului campionatului ligii a IV a. Partida debuteaza nesperat pentru echipa noastra care desi venea dupa 3 victorii consecutive in urma castigarii jocului cu STIINTA CEPLEA la masa verde se vede nevoita sa inceapa partida de la scorul de 1-0 pentru oaspeti dupa un prim sfert de ora in care echipa noastra a parut obosita si fara vlaga.

Treptat,treptat echipa noastra incepe sa impinga jocul in terenul advers impulsionata si de introducerea in teren a lui TASCAU dar rateaza cu o o seninatate dezarmanta ocaziile de gol create. Astfel prima repriza se incheie in avantajul oaspetilor care au trecut pe langa un 2-0 in min.40 cand atacantul echipei trimite mingea in bara de la 3 m.

Repriza a doua debuteaza cu o a doua schimbare in echipa noastra VINATORU luand locul lui FAINISI si cu atacuri successive ale echipei noastre care alearga dupa egalare. Dupa alte cateva ocazii ratate echipa noastra reuseste egalarea prin TASCAU iar din acel moment echipa noastra s-a descatusat jucand mult mai bine.Previzibilul s-a intamplat cu 13 min. inainte de final cand BALTATOIU DANIEL a adus victoria echipei noastre dupa o lovitura de cap in urma unui corner bine executat de VINATORU.

Victoria este cu atat mai pretioasa dat fiind faptul ca echipa noastra a intors rezultatul in 10 oameni jucatorul VILCEANU fiind eliminate la inceputul reprizei secunde.

Filmul jocului

Min. 12

-ocazie buna ratata de ZGOVANCU care singur cu portarul intarzie sutul si este deposedat.

Min.24 0-1

-o centrare de pe partea stanga in directia de atac a echipei oaspete este transformata in gol de atacantul echipei oaspete in urma unui marcaj slab din partea aparatorilor nostri

Min.28

-cartonas galben VILCEANU in urma unui fault dur

Min.32

Schimbare : intra TASCAU in locul lui STOICHITESCU

MIN.36

–      Ratare incredibila TASCAU care singur singurel cu portarul din 4m. intarzie sutul si este deposedat.

Min. 38

–       Ratare CAUC care dup ace dribleaza tot ce intalneste in cale in careu pe partea stanga trimite de putin pe langa poarta dintr-o pozitie favorabila

Min.40

–       Ratare incredibila a oaspetilor care trimit mingea in bara din 3m.

Min 42

–       Ultima ratare ii apartine lui CAUC care trimite in bratele portarului dintr-o pozitie favorabila

Min.47

-Schimbare :intra VINATORU in locul lui FAINISI

Min.52

–      Cartonas rosu VILCEANU care primeste al doilea galben.

Min.68 1-1

–      Gol TASCAU care inscrie cu sange rece dupa o centrare a lui TRUSCA si respinsa gresit de catre portar.

Min.78 2-1

–       Gol BALTATOIU DANIEL dupa o lovitura de colt bine executata de VINATORU ,plaseaza foarte bine mingea cu capul.

Min. 87

–       Schimbare: intra HUMOIU in locul lui BALTATOIU DANIEL

FORMATIA NOASTRA

ARDELEANU 6 – TRUSCA 6, STAICU 6, MORMA 6, VILCEANU 4,5 – FAINISI 5(VINATORU 6,5), BALTATOIU D. 6,5(HUMOIU), UDRISTE 6,5, STOICHITESCU 5(TASCAU 6,5) – CAUC 6, ZGOVANCU 5,5.

JUNIORI

PARANGUL SADU – AVANTUL BAIA-DE-FIER

0                                                                                                         0

Echipa noastra a dominat total meciul insa ratarile incredibile au vaduvit echipa noastra de o victorie care ii statea la indemana.