Posted: Aprilie 20, 2010 in Uncategorized

Pasca A.(2)

Pasca T.

Vilceanu

Pe o vreme foarte buna pentru fotbal s-au intalnit echipele de fotbal Parangul Sadu si echipa din Tismana.

Jocul a debutat cu atacuri furibunde ale echipei noastre care a preluat conducerea inca din minutul 7, majorandu-l in minutul 18 pentru ca in minutul 38 echipa noastra sa inregistreze un rezultat de forfait 4-0. Pana la pauza oaspetii reusesc sa reduca din handicap insa dupa ce echipa noastra a trecut pe langa un rezultat care mult mai mare fata de ce arata tabela de marcaj.Repriza a doua debuteaza cu o schimbare in echipa noastra si cu aceeasi desfasurare de ostilitati.Nici tabela de scor nu ramane nemodificata echipa noastra reusind desprinderea la 6-1 in minutul 70 jocul decurgand intr-o singura directie.Pe fondul relaxarii echipei noastra in min. 78 mai primim un gol care avea sa fie si ultimul inscris pe tabela de marcaj.

FILMUL JOCULUI:

Min. 7; 1-0

-dupa o pasa a lui Vinatoru peste apararea adversa CAUC preia mingea pe piept si suteaza la coltul lung din partea stanga in directia de atac a echipei noastre lasandu-l fara replica pe portarul advers.

Min. 18; 2-0

-dupa o pasa in adancime a lui Pasca T. catre fratele sau PASCA A. acesta din urma dribleaza si portarul advers indeplinind o simpla formalitate.

Min. 32; 3-0

-gol marcat de CAUC dupa ce dribleaza tot ce intalneste in partea stanga finalizand cu un sut la coltul lung.

Min. 38; 4-0

-in urma unui penalty obtinut de Pasca A. ,executa cu foarte multa siguranta VILCEANU care duce scorul la 4-0

Min. 45; 4-1

-lovitura libera de la 18 metri putin lateral stanga in directia de atac a echipei oaspete este transformata in gol de catre echipa oaspete in urma unei greseli de asezare a zidului.

Min. 46;

-schimbare in echipa noastra intra Tascau si iese Cauc

Min. 65; 5-1

-cea mai frumoasa faza a jocului se petrece in acest minut cand Vinatoru paseaza catre Pasca A. acesta aseaza mingea fratelui sau PASCA T. care cu un sut de la 25 metri face ca asistenta sa-i scandeze numele dupa un gol de generic.

Min. 70; 6-1

-Morma paseaza in adancime catre atacantul nostru PASCA A.,

acesta marcheaza dupa un sut care este scapat in poarta de catre portarul advers.

Min. 78; 6-2

-dupa o lansare pe partea stanga a echipei noastre apararea noastra ezita si dupa centrarea care urmeaza echipa oaspete reuseste sa reduca din handicat in urma unei lovituri cu capul.

Min. 79;

-cartonas galben Morma dupa o altercatie cu un adversar

Min. 81;

-cartonas galben Staicu in urma unui contact cu un adversar

Min. 84;

-dupa un corner executat de Vinatoru apararea oaspete respinge mingea care ajunge la Staicu care suteaza pe putin pe langa poarta dintr-o pozitie favorabila

Formatia noastra a reusit o victorie la o diferenta de scor care ii da sperante sa realizeze obiectivul locul 5-6, tinand cont ca urmeaza 5 etape de foc cu primele echipe clasate in clasament.

Formatia noastra

ARDELEANU 6;-VILCEANU 6,5; STAICU 6,5; MORMA 6,5; STOICHITESCU 6,5;-TRUSCA 6; PASCA T. 7; BALTATOIU D. 7; VINATORU 7;-CAUC 8 (TASCAU 6); PASCA A. 8;

La Juniori

PARANGUL SADU – ENERGETICA TISMANA

0(0)                                                1(1)

Dupa un joc care nu a fost chiar atat de rau cum arata rezultatul echipa noastra a pierdut un joc care i-a stat l-a indemana datorita impreciziei atacantilor nostri care au ratat o sumedenie de ocazii.