Posted: Mai 31, 2010 in Uncategorized

VIITORUL NEGOMIR    –    PARANGUL  SADU

5 (2)                        –             1 (1)

Pasca A.

Prezenta la Negomir a fost pentru echipa noastra cel mai negru cosmar din acest campionat , nu numai dupa scorul de pe tabela de marcaj ci  si modul cum ne-am prezentat la acest joc cu nu mai putin de sapte absenti ,echipa noastra abia reusind sa incheaga 11 jucatori mari si tari atat la seniori cat si la juniori.

Nici nu ne-am pus bine in teren si in min.13 era déjà 2-0 pentru echipa gazda care ne-a speculat si taxat greselile prea mari din apararea noastra.

Incet,incet incepem sa ne revenim sis a impinge jocul catre poarta adverse reusind chiar sa reducem scorul in min.35 printr-o actiune extrem de bine inchegata si finalizata de Pasca A.

Pana la pauza chiar daca am dominat nu am reusit decat sa mai ratam o singura data prin Udrescu scorul pauzei ramanand cel stabilit in min.35.

Ce a urmat dupa pauza e greu de explicat in cuvinte,dupa ce in min.52 Zgovancu este oprit din drumul spre gol de smnalizarea eronata a tusierului, din minutul imediat urmator a inceput dezastrul.

A urmat greseala grava a lui Staicu care a sutat intr-un adversar din care gazdele au marcat golul 3 si de aici pana la dezastrul final nu a mai fost decat un pas.

Dupa o sarabanda de ratari la poarta noastra gazdele reusesc sa mai marcheze doua goluri in final pecetluind astfel cea mai neagra zi.

FILMUL JOCULUI:

Min.4 ; 1-0

-greseala uriasa a aparatorilor nostrii pe partea stanga este urmata de un sut imparabil de la 16 m.

Min.11;

-ocazie mare a gazdelor care trimit mingea cu capul peste poarta din 4m.dintr-o lovitura libera de pe partea stanga.

Min.13 ; 2-0

-centrare prin fata portii noastre dupa o greseala a lui Vlaicu, atacantul gazdelor indeplinind o simpla formalitate.

Min.35 ; 2-1

-Trusca il lanseaza peste fundasi pe Zgovancu care lobeaza mingea peste portar de unde Pasca A. marcheaza cu poarta goala.

Min.37 ;

-Udrescu trimite peste poarta o centrare venita dintr-o lovitura libera de pe partea stanga de la 18 m.

Min.52 ;

-Zgovancu este oprit de o semnalizare eronata din drumul sau catre gol

Min.53 ; 3-1

-greseala mare a lui Staicu care vrand sa degajeze suteaza intr-un adversar, mingea ajungand fericit la atacantul advers care suteaza fara sperante pentru portar.

Min.57 ;

-gazdele suteaza in transversal de la 20m.