SCOR NEMERITAT

PETROLUL TICLENI                  –         PARANGUL SADU

3 (1)           –                      1 (1)

Cauc

A fost un meci destul de linistit cu doua reprize diametral opuse, prima care a stat la discretia echipei noastre ce putea sa marcheze de cel putin 3 ori si alta la discretia gazdelor care au transformat in gol toate ocaziile avute adjudecandu-si victoria cu 3-1 dupa ce la pauza scorul arata un neverosimil 1-1.

Echipa noastra :

ARDELEANU 6,5 – ECOBICI 7, PANISOARA 6,5,DEDIU 6, STOICHITESCU 5

-ZGOVANCU 6, PASCA A.7, IORDACHE 5,5, VINATORU 6- TASCAU 5,5, CAUC 6,5

LA JUNIORI :

PETROLUL TICLENI         –         PARANGUL SADU

0                              –                    2 (1)

Ionescu

Spinu

CAMPIONII.. !,CAMPIONII.. ! OLE OLE OLE

Ar fi fost ciudat ca acest campionat sa sa se fi intors cu 180 de grade,dupa ce am condus autoritar  din prima pana in ultima etapa.

Trebuie sa asteptam confirmarea jocului de miercuri din ultima etapa cand vom intalni acasa echipa din Cruset,pentru ca bucuria echipei noastre,desi atat de entuziast manifestata in urma rezultatului foarte bun obtinut la Ticleni sa poata fi deplina.

A fost considerat un meci derby,un duel castigat de echipa noastra.

Rar poti vedea o echipa jucand atat de previzibil si atat de greu de contracarat in egala masura.

Echipa noastra are o partitura repetata obsesiv,si invatata cu ochii inchisi,o incapatanare pozitiva,o rautate si o agresivitate iesita din comun pacat ca la toate acestea se adauga multele si interminabilele ratari .

Are un antrenor care a identificat punctele forte ale grupului si a insistat acolo nu a incercat sa faca floricele si briz –brizuri mottoul echipei fiind EFORT MUNCA SI SACRIFICIU.

Ne-a fost teama de acest joc mai ales ca am reusit deschiderea scorului abia in ultimul minut al primei reprize cand mingea centrata foarte bine de Trailescu ajunge la Ionescu care o trimite in plasa cu capul pentru ca echipa din Ticleni ca si cea din Turceni avea forta sa revina.

Repriza a doua a fost si ea la discretia echipei noastre insa ratarile monumentale au facut ca tabela sa se modifice in favoarea noastra abia in min. 90 printr-un superb gol marcat de Spinu.

La finalul jocului am avut si bucuria jucatorilor nostrii ,una cuminte,organizata cumva stangace, chiar timida,semn ca echipa noastra inca nu a realizat ce mare performanta au obtinut la SADU.

BRAVO BAIETI MERITATI FELICITARILE NOASTRE. !

STOLOJAN 8 – COJEI 7,5, IDITA 7,5, MAGHERU A. 7,5, TRAILESCU 7,5(MAGHERU N 6,5) – SPINU 7, FICEA 7()CHIRETOIU 7), ZUGRAVESCU 8, LAZARESCU 6,5(GIURCA 6) – IONESCU 8,5, GRECU 7(MANESCU 7)